Vážení zákazníci, kamenná prodejna byla trvale uzavřena, e-shop funguje. standardně. Po domluvě je možný osobní odběr v Kladně a v Praze 6 - Řepích. Děkujeme za pochopení. Tým Smysl v pohybu

Jak změřit šířku a délku nohy, aby bota padla jako ulitá

Jak změřit šířku a délku nohy, aby bota padla jako ulitá

Ať už se chystáte pořídit barefoot boty pro první krůčky, předškolákovi či školákovi, je potřeba nohu před výběrem bot správně změřit. Abyste to zvládli bez ztráty na cti a šrámů na duši (vaší i drahocenné ratolesti), sepsali jsme osvědčený postup jak zvládnout měření s měřidlem i bez něj. Nejdříve si přichystejte všechny pomůcky, ať je máte pěkně po ruce. Slova naší ambasadorky Elizabeth ,,Kdo je připraven, není překvapen!" tu platí dvojnásob. 

Jak na měření nohy s měřidlem +12

Pamatujte, že měřidlo rovnou měří nohu s nadměrkem. Míra, kterou získáme, tedy není reálná délka chodidla, ale počítá s ideálním nadměrkem 12 mm. Dejte proto pozor, zdali dítě takový nadměrek snese.

Přečtěte si, jak velký nadměrek potřebují děti a jak je to u dospělých

Vezměte si k ruce papír a tužku, ať míry nezapomenete. Klidným hlasem dítě přivolejte a pusťte se do práce. Nohu se snažte umístit tak, aby se pata dotýkala zadní části měřidla a palec se opřel o zobáček vpředu. Měřte doopravdy až k zobáčku, nikoliv před červenou částí!

Míry zapište a totéž zopakujte s druhou nohou, pokud je objekt stále svolný. Pokud ne, doporučujeme mít po ruce pomůcku č. 6, zmíněnou v postupu o měření s krabicí, a postup opakovat až bude nálada.

Zákazníci se často ptají, jak změřit šířku. Klidně použijte šupleru. Pokud nemáte, přichází na řadu krabice a postup níže. 

Jak na měření nohy s krabicí a pravítkem

Pokud nemáte měřidlo nebo vám vyhovuje grafické znázornění nožičky, připravte si: 

 1. papír,
 2. tužku.
 3. lepicí pásku,
 4. krabici od bot nebo cokoliv, co ji připomíná,
 5. pravítko, ideálně o něco delší než je měřená nožička,
 6. láhev vína.

Bod 6 považujeme za nezbytnost. Jakmile máte vše přichystané, pusťte se do měření:

 1. Krabici položte ke zdi a před krabici položte papír – okraj papíru zasuňte pod krabici. Papír k zemi přichyťte lepicí páskou. Nedoporučujeme měřit přímo u zdi, je to nepohodlné pro obě strany a měření může být nepřesné.
 2. Podél hrany krabice vyznačte na papíře přímku.
 3. Přivolejte svou ratolest a nastavte patu na přímku u hrany krabice.
 4. Zatlačte mírně na místo za prsty – je lepší nožku zatížit, aby se ,,rozplácla".
 5. U palce udělejte kolmo čárku.
 6. Po stranách nohy si označte nejširší místa. 
 7. Naznačte si i patu, abyste mohli vytvořit přímku mezi palcem a vrcholem paty.
 8. Máte hotovo, čas na láhev vína (pokud jste ji už neotevřeli).

Pokud spojíte přímkou body nejširších míst a bod mezi palcem a vrcholem paty, uvidíte, že nejsou kolmé. Vzdálenosti už snadno změříte.  

Videorecenze: podívejte se jak na výběr bot pro nejmenší       

U některých značek barefoot bot, jako třeba Affenzahn, BeLenka nebo Wildling, najdete obrys nohy ke stažení nebo přímo v krabici. Velikost tak snadno zkontrolujete.

Doufáme, že bylo měření úspěšné. A pokud s ním přeci jen bojujete, rádi vám poradíme online nebo pomůžeme v naší kladenské prodejně